Janinyzahrady


724 855 267
navrcholu@gmail.com

 

 

1. Zahrada meditačního a vzdělávacího centra ve Sklace u Doks

Krásný hektarový pozemek u známého meditačního centra Skalka 22, s úžasnou atmosférou během mlhavých rán, slunných dní i večerů se zapadajícím slunkem nad malebnými vrchy....

Zbytky starého sadu, stará líska, indiánská sauna, dva skoro skřitčí hliněné domečky, rostoucí živý plot,.... to vše vzít a dotvořit, aby vzniklo inspirativní místo, které si částečně zabezpečí svůj provoz a bude příjemné zde pobýt.

Krásně barevný rozrůstající se živý plot, vysazený před pár lety, jsem doplnila po celé délce a dvou řadách, ponechala ovocné stromy, které plodí dobré ovoce, rozkladitou starou lísku a bylinkovou spirálu. Umístění dalších tří hliňáčků a prostor pro postavení velkého stanu byl daný, umístění části pro "kopicovací dílec", aby kryl záda od severu, se nabízelo. Naopak jezírko a opalovací pláž na jih, vedle je pole, takže soukromí bude dostatečné .-)))) Mám ráda labyrinty, k třídění myšlenek a nacházení sebe.... proto jsem jeden navrhla i sem, zaměření centra myslím dobře odpovídá.

No a nějaké stromy ovocné, aby zahrada byla rajská .-)))), a kuchyňská zahrádka s bylinkami a klíčovou dírkou pro zeleninu na dosah kuchyně, obsázená keři, aby vznikla sluneční past.

A projít zahradou po cestičkách jako žilnatinou listovou, klidně i bosou nohou....