Janinyzahrady


724 855 267
navrcholu@gmail.com

 

 

Velká členitá rodinná zahrada v Deblíně (2011)

Úžasná zahrada! Prostorná a členitá, s meandrujícím potokem lemovaným vrbami a olší, se zajímavým svahem, uzavřeným intimním dvorem a silničkou oddělenou menší užitkovou zahradou. Také mi byly moc sympatické představy majitelů o jejím využití.

 

Zahrada má být v budoucnu co nejvíce jedlá, s širokým spektrem rostlin s jedlými částmi. A také pro odpočinek, relaxaci a hru dětí a zvířat.

Hlavní a víceméně zejména užitková zahrada tedy bude ta přes ulici, dvorek jako intemní místo na posezení pod keři a s příruční zeleninovou a bylinkovou zahrádkou, bude také ochrany domy pro teplomilný dřín.

V hlavní části zahrady využijeme její členitosti k vytvoření škály biotopů pro různé druhy, od lián doprovázených jarními druhy (např. česnekem medvědím) v nivě potoka přes třešně a maliny na jižním svahu, sad na odlehlé osluněné plošině, ve kterém budou vhodná ukrytá místa pro  teepee, indiánskou saunu,....

V horní části zahrady s hezkým terénem a pastvou malebně vytvarovanými rynglemi bude tu hezké poetické místo pro ohniště a dětské hry.

Důležitý je také důkladný dvouřadý živý plot v části sousedící s ulicí.